Ward - 2013-04-01 21:15:18

Lokalizacja: Obóz Bractwa znajduje się niedaleko farmy Bengara

Dołączenie do Bractwa:
Aby  dołączyć do Bractwa musimy porozmawiać z Lesterem po czym otrzymamy  przepaskę nowicjusza dzięki której możemy porozmawiać z Baalem Orunem.  Aby dołączyć musimy wykonać zadania guru:
-Oruna
-Namiba
-Cadara
-Tyona
-Parveza

Przesyłka dla Lariusa:
Baal  Orun zleca nam dostarczenie przesyłki do gubernatora Lariusa.Aby się  tam dostać musimy być uczniem jednego z mistrzów w dolnej części  miasta.Kiedy będziemy już w górnym mieście musimy się dostać do ratusza  jednak nie możemy tego zrobić.Koło ratusza pracuje ogrodnik który mówi  nam że Larius siedzi na ławce przed ratuszem zwykle o 18:00.Gdy Larius  już się pojawi nakładamy przepaskę nowicjusza i mówimy że Orun nas  przysłał, Larius daje nam zapłatę, po czym możemy wrócić do guru.Od tej  pory możesz dołączyć do bractwa.

Ziele dla Baala Cadara:
Aby  otrzymać to zadanie musimy porozmawiać z Cainem, który znajduje się  przed wejściem do obozu.Po rozmowie otrzymujemy ziele które musimy  zanieść dla Cadara.Po rozmowie guru zleca nam przyniesienie ziela od  pozostałych grup zbieraczy:
a)pierwsza grupa znajduje się niedaleko kamiennego kręgu przy farmie Lobarta
b)druga  grupa znajduje się na wzgórzu koło farmy Akila.Aby się tam dostać  musimy obejść fame dookoła i dostać się na góry lub przejść przez  mroczny las i przy schodach prowadzących do Słonecznego kręgu musimy  skręcić w prawo i podążać w kierunku farmy Akila
c)Trzecia grupa znajduje się w lesie przy jeziorku niedaleko Czarnego Trolla, niedaleko kopalni.
Po odwiedzeniu 3 grup musimy wrócić do Cadara i oddać mu ziele. Zadanie wykonane.

Uczeń dla Parveza:
Baal  Parvez przebywa w mieście w dzielnicy kupców.Aby z nim porozmawiać  musimy dać mu ziele które otrzymaliśmy od Oruna.Otrzymujemy od niego  zadanie polegające na przyprowadzeniu nowego ucznia.Nowym uczniem okazuje się być. W tym celu musimy  porozmawiać z Regisem, a później z Coragonem i poczekać do nocy w jego  tawrenie po czym musimy pobić Valentina. Mówimy o tym co się stało  Regisowi, on da nam za to pierścień który musimy oddać Coragonowi. Teraz  musimy użyć na Valentine czaru Niepamięć który możemy zdobyć u Ignaza,  po czym przekonujemy go do dołączenia do bractwa i prowadzimy do  Parveza.

Porcja dla Harlocka:
Aby otrzymać zgodę Namiba musimy  porozmawiać z nowicjuszem Harlockiem.Mówimy mu o tym, że chcemy  dołączyć do bractwa po czym zgadza się nam pomóc w zamian za codzienną  porcję ziela.Porcję możemy otrzymać  od Talasa, który znajduje się nad  kuźnią.Oddajemy mu porcję poczym informuje nas o tym żebyśmy użyli na  jednym z jego uczniów zaklęcie Sen.Zwój możemy kupić od Zurisa, używamy  zaklęcia na którymś z jego uczniów po czym guru odezwie się do nas i  powie że zgodzi się gdy nasza mana wzrośnie do 60

Magiczny eliksir:
Baal  Tyon znaduje się w namiocie nad kuźnią, zleca nam zdobycie przepisu  który znajduje się w klasztorze.Aby się tam dostać musimy mieć wyuczone  włamywanie oraz kradzież kieszonkową.Do Klasztoru możemy dostać się na 3  sposoby:
a)Okraść Pedro kradzieżą kieszonkową z klucza.
b)Dostać  się podczas wykonywania wątku kupców. Lutero zleci nam zadanie z kupnem  wina po czym otrzymamy klucz do klasztoru od Pedro.
c)Rozmawiamy z Sagittą o magicznym eliksirze i daje ona nam możliwość zaniesienia ziół dla Neorasa
Gdy  już dostaniemy się do klasztoru musimy okraść kradzieżą kiesz. Goraxa i  pójść do klasztornego skarbca.Otwieramy wszystkie skrzynie po czym  znajdujemy recepturę i oddajemy ją Tyonowi.Guru nie ma jednak wszystkich  składników i prosi nas o ich zdobycie.Wszystkie składniki możemy  zakupić u Lutero oprócz szczawiu królewskiego, który możemy znaleźć przy  kamiennych kręgach oraz jaja pełzacza w tym celu musimy zabić królową  pełzaczy znajdującą sie np: w bocznej jaskini z runą próby ognia. Po  zdobyciu składników zanosimy je Tyonowi.

Droga Strażnika lub Guru:
Po zostaniu nowicjuszem można awansować na strażnika świątynnego lub guru.

Młot Tarakota:
To  zadanie zleca nam Gor Na Kosh gdy zapytamy o dołączenie w poczet  straży.Strażnik opowiada nam legendę o młocie i prosi o jego  zdobycie.Musimy iść do piramid i wejść do małej piramidy po czym musimy  przekręcić kamienny blok znajdujący się w krzakach.Po zrobieniu tego  otworzy nam się tajne przejście w jaskini niedaleko dużej piramidy.Przed  pójściem musimy zaopatrzyć się w dobrą broń obuchową lub kruszącą oraz  zwoje związane z elektrycznością ponieważ znajduje się tam Boss golemów  który pilnuje młota.Młot znajduje się na końcu jaskini w skrzyni,  otwieramy ją po czym zanosimy młot Gor Na Koshowi.

Zielony nowicjusz:
Aby  otrzymać to zadanie musimy posiadać pancerz bandyty.W obozie bandytów  spotkamy Fortuno, który sprawia wrażenie obłąkanego.Mówi nam żebyśmy  zrobili mu zielonego nowicjusza.Przepis na niego znajdujemy w skrzyni  obok po czym idziemy do stołu alchemicznego i robimy zielonego  nowicjusza.

Meandry umysłu:
Fortuno nic nie pamięta i prosi  nas o pomoc, musimy pójść do Miguela.Da nam przepis na miksturę  przywrócenia pamięci.Składniki mikstury powinniśmy mieć za wyjątkiem  ziaren czerwonego pieprzu który możemy kupić u Zurisa.Gdy mamy już  składniki robimy miksturę po czym dajemy ją Fortuno i odzyskuje pamięć  wtedy możemy mu powiedzieć żeby udał się do nowego obozu bractwa który  znajduje się na khorinis.

Plany paladynów:
Zadanie zleca nam  Baal Orun.Polega ono na tym, żebyśmy udali się do Górniczej doliny w  celu zdobycia dowodu dla Lorda Hagena,gdy już oddamy dowód Hagenowi  wracamy do guru i mówimy mu o wszystkim.Od tej pory możesz zostać Guru.

Poszukiwania Cor Angara:
Zadanie  zleca nam Baal Orun, prosi nas o odszukanie Cor Angara.Znajduje się on  za palisadą orków w chacie można się tam dostać na dwa sposoby:
a)wspinać się po górach i iść w kierunku klasztoru zmiennokształtnych i wskoczyć do morza bądź zejść.
b)Zdobyć Ulu-Mulu iść w kierunku cmentarzyska orków i potem zejść drewnianym mostem na dół za palisadę.
Gdy  dostaniemy się za palisadę musimy iść koło niej i w końcu natrafimy na  drewnianą chatę.Angar będzie znajdował się w niej lub przy ognisku  obok.Rozmawiamy z Angarem i ten zgodzi się wrócić do obozu gdy odzyskamy  jego amulet.Artefakt znajdziemy w starym grobowcu niedaleko lodowej  krainy tam gdzie w G1 szukaliśmy kamienia ogniskującego z Miltenem.Po  przyniesienu amuletu Angar zgadza się pójść do obozu.Od tej pory możesz  zostać Strażnikiem świątynnym.

Opętanie:
Zadanie zleca nam  Baal Orun, mówi że nowicjusze skarżą się na bóle głowy.Idziemy do  klasztoru i rozmawiamy na ten temat z Pyrokarem.Mówi że może nam pomóc i  oferuje sprzedaż eliksiru leczenia z opętania.Kup 20 sztuk po czym wróć  do obozu i porozmawiaj z Orunem. Teraz musisz rozdać mikstury wszystkim  nowicjuszom w obozie.Gdy to zrobisz wróć do obozu i porozmawiaj z  Orunem.

Receptura Cor Kaloma:
Zadanie zleca nam Baal Cadar,  mówi nam o recepturze Kaloma i prosi o jej przyniesienie, według niego  znajduje się w jego starym laboratorium i ma rację.Musimy udać się do  tego miejsca i otworzyć skrzynię w której jest receptura.Gdy zdobędziemy  ją wracamy do guru i w nagrodę otrzymujemy teleport do obozu bractwa.

Exedas - 2013-04-02 10:38:46

Ward uczniem dla Parveza jest Valentino

Abbadon - 2013-05-06 20:49:38

Mam ciekawy problem, mianowicie wykonałem wszystkie zadania wypisane powyżej lecz, Ball Orun dalej nie chce mnie awansować do stopnia guru. Rozmawiałem z nim i powiedział mi że chętnie by mnie widział w szatach balla, rozmowa się zakończyła i nie ma z nim żadnej opcji dialogowej. Pomimo to mogę zostać przyjęty w poczet strażników świątynnych.

dominikc09 - 2013-08-08 18:19:38

mam pewien problem jestem strażnikiem świątynnym i jak idę do Darona muwie mu że "słyszałem że jesteś jedynym kowalem który potrafi stworzyć zbroje strażnika" potem muwie mi że nie mam zielonego pojęcia o kowalstwie jak umiem wykuć zwykły miecz czy to bug bo ja nie wiem

Ward - 2013-08-08 22:01:44

@dominikc09 naucz się przekuwania przepaski u Joru potem pogadaj z Darrionem.

szatan2000 - 2013-08-25 10:02:49

mój problem wygląda tak, mam powyżej 40 punktów many  czyli 45 i namib mówi że jestem za słaby

Adrien Sterne - 2013-08-25 14:34:33

szatan2000 napisał:

Po prostu nie wiem co robić. Dlatego was proszę o pomoc

Nie pomożemy ci jeśli nie wyjaśnisz nam o co dokładnie chodzi, wszystko napisałeś zbyt chaotycznie.
Zrozumiałem tyle ż masz 45 many a namib mówi że jesteś za słaby... Więc zwiększ manę dając ofiary dla magów, modląc się do kapliczki Innosa, zaciągnij się kilka razy wodną fajką(+3/+5many) lub tworząc miksturki zwiększające mane
Jest tyle sposobów...

shavaill - 2013-08-26 17:19:13

Witajcie
Ile trzeba mieć zręczności żeby okraść z klucza Goraxa ?

rasmario - 2013-08-26 20:32:06

siema, gdzie dokładnie można znaleźć królową pełzaczy chodzi mi o jaja pełzacza, można je kupić?

Adrien Sterne - 2013-08-26 20:51:08

rasmario napisał:

siema, gdzie dokładnie można znaleźć królową pełzaczy chodzi mi o jaja pełzacza, można je kupić?

Jaj raczej nie kupisz ale królową znajdziesz w jaskini obok piramid(a dokładniej tuż przy obozowisku który się tam znajduje) i w miejscu wykopalisk Silvestr'a. Hmm jaja są jeszcze w jaskini gdzie zdobywasz rune w zadaniu "Próba Ognia"
Więcej nie pamiętam.

Jao - 2013-08-27 12:22:48

@szatan2000 (mana) A w którą grasz wersję? Ward pisał na podstawie Reb v1 a tam wystarczy 40 pkt.

@szatan2000 (zręczność) Odbiło ci? Wystarczy ok. 60 pkt. tyle że nie ma 100% szansy na sukces. Trzeba zapisać grę i wczytywać do skutku.

shavaill - 2013-08-27 23:08:08

A w wersji 2.1 ile trzeba mieć mniej więcej zręczności ?

Jao - 2013-08-28 16:00:35

Też coś koło tego.

kangur - 2013-08-30 14:10:12

Ja mam natomiast problem z zadaniem Balla Parveza. Rozmawiałem z  Coragonem i Regisem o Valentino a następnie robiłem tak jak pisze w poradniku, zaczekać do nocy aż będzie w kanjpie, pogadać i go pobić. Jednak za każdym razem cały tłum wraz ze strażnikami rzuca się na mnie a valentino umiera. Spróbowałem załatwić sprawe też po cichu. O 4:00 valentino opuszcza lokal i kieruje się do domu, wtedy nie ma strażników i pogadałem z nim i zaatakowałem. Również valentino ginie. Co mam zrobić ? Gram na tym najnowszym rebalance 2.1.

Adrien Sterne - 2013-08-30 16:52:37

kangur napisał:

Ja mam natomiast problem z zadaniem Balla Parveza. Rozmawiałem z  Coragonem i Regisem o Valentino a następnie robiłem tak jak pisze w poradniku, zaczekać do nocy aż będzie w kanjpie, pogadać i go pobić. Jednak za każdym razem cały tłum wraz ze strażnikami rzuca się na mnie a valentino umiera. Spróbowałem załatwić sprawe też po cichu. O 4:00 valentino opuszcza lokal i kieruje się do domu, wtedy nie ma strażników i pogadałem z nim i zaatakowałem. Również valentino ginie. Co mam zrobić ? Gram na tym najnowszym rebalance 2.1.

Ginie? Tak od razu?  Hmm jedyne co mi przychodzi to broń której używasz... Używasz pałaszu bandyty? Bo on zabija odrazu bez dobicia przeciwnika(przynajmniej tak u mnie było).

kangur - 2013-08-30 19:15:24

A żebyś wiedział używam pałaszu bandyty :) Może dlatego że to broń kłuta ? Wypróbuje Twoją teorię i pobije go z innej broni. Edytuje post i napisze rezultat.
Tak, pomogło :) Dzięki.

kangur - 2013-09-01 18:42:09

UWAGA Pytanie spoilerowe:
Mam kolejne pytanie ponieważ jestem w pierwszym rozdziale i zostałem nowicjuszem od razu po zadaniu przesyłka Lariusa! A Guru tuż po wykonaniu wszystkich zadań od guru czyli też w pierwszym rozdziale. Mam dziwne wrażenie że to jakiś bug ponieważ magiem zostawało się dopiero w 3 rozdziale chyba tak samo paladynem czy łowca smoków.

Jao - 2013-09-01 19:18:04

A jakim cudem wykonałeś wszystkie zadania guru w 1-szym rozdziale?

kangur - 2013-09-01 19:26:17

Te wszystkie które mogłem wykonać czyli: Balla Parveza ucznia, ziele dla Cadara, mana 60 dla Namiba, Paczka dla Lariusa. Oraz inteligencja 30. Po tym dostałem szate guru. A nowicjuszem byłem już po zadaniu z paczką dla Lariusa.

Jao - 2013-09-01 19:30:25

To jakiś bug, bo powinieneś zostać nowicjuszem dopiero po wykonaniu tych zadań. No i jest jeszcze jedno zadanie: przepis i składniki dla Tyona(również wymagane do zostania nowicjuszem).

kangur - 2013-09-01 19:38:50

Ok ale najważniejsze dla mnei jest to czy bugiem jest że jestem guru w pierwszym roździale. Bo jeśli tak to duży bug i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.

Adrien Sterne - 2013-09-01 21:03:55

kangur napisał:

Ok ale najważniejsze dla mnei jest to czy bugiem jest że jestem guru w pierwszym roździale. Bo jeśli tak to duży bug i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.

Graj od nowa.

kangur - 2013-09-01 22:45:53

Czyli jednak bug heh. Co jeśli za drugim razem też bede miał bug ? Może to zależy od wersji ? Ja gram na rebalance 2.1. Nie uśmiecha mi się zaczynać gry od nowa.

Ponku - 2013-09-08 14:02:13

Witam. Mam ogólny problem z rozpoczęciem jakichkolwiek zadań dla bractwa. Bo w sumie ja tam poszedłem bez tej przepaski bo ją gdzieś sprzedałem nie wiedząc że się ona może później przydać. Później przychodziłem do każdego z kim mogłem handlować i jakoś mi się nie udało jej znaleźć ale  wpadłem na pomysł by używając kodów "pożyczyc " od jednego z członków bractwa przepaskę, wejść z nią do obozu i zacząć zadania ale plan nie wypalił. NPC'ty dalej nie reagują. I nie wiem co zrobić by zacząć te zadania. Może ta opaska którą mi dal Lester jest inna niż tą co wziąłem od przypadkowego NPC z bractwa? Proszę o pomoc!

kangur - 2013-09-08 16:32:39

Zagadujesz w tej opasce po prostu do Balla Oruna, kolejni goście sie odezwą jak wykonasz zadanie Oruna. Miałem tutaj problem z zostaniem guru. Popytałem jeszcze pare osob i okazało sie ze guru i straznikiem zostaje sie w pierwsyzm rozdziale i nie jest to zaden bug.

Jao - 2013-09-09 15:50:51

@up Nie jest to możliwe, żebyś mógł zostać Guru albo Strażnikiem w pierwszym rozdziale bo żeby zostać którymkolwiek musisz oddać Hagenowi list od Garonda.

kangur - 2013-09-09 16:10:24

Owszem da się. Na themodders inni ludzie też pisali o tym "problemie" i pisali że pierwsze zadanie od Oruna jest do wstąpienia do bractwa a pozostałe od innych Guru do zostania GURU/Strażnikiem. Obecnie themodders nie wiem czemu nie działa ale jak zacznie działać nowu to wkleje link do tematu.

Jao - 2013-09-09 16:59:43

@up No nie wiem, ja zawsze musiałem wykonać wszystkie 5 zadań żeby dołączyć do bractwa i to NA PEWNO jest bug.

Adrien Sterne - 2013-09-09 19:42:46

Jao napisał:

@up No nie wiem, ja zawsze musiałem wykonać wszystkie 5 zadań żeby dołączyć do bractwa i to NA PEWNO jest bug.

Właśnie ukończyłem grę po stronie bractwa, i mogę jedynie potwierdzić słowa Jao.

kangur - 2013-09-09 20:42:32

Tutaj odpisał mi członek ekipy DreamVater http://themodders.org/index.php?topic=20520.240
Tutaj także pare ludzi pisze o tym problemie i odpowiedzi innych http://themodders.org/index.php?topic=20521.240
Sory za linki ale jakieś odniesienie musze mieć. Więc po prostu może wy macie buga ? :)

Jao - 2013-09-10 15:08:17

kangur napisał:

Więc po prostu może wy macie buga ? :)

No nie, w to na pewno nie uwierzę. Nawet z rozmów z Orunem wynika że żeby zostać członkiem Bractwa trzeba mieć zgodę wszystkich Guru. Może to bug pojawiający się w nowszych wersjach bo ja gram w Reb v1.

Pyrka - 2013-10-23 22:34:54

Ja się was łaskawie pytam - CO TE KACAPY PODCZAS TWORZENIA MODA SOBIE MYŚLAŁY?! Poważnie, żeby dołączyć do Bractwa (wersja 2.1) i móc się spotkać z Hagenem, w porównaniu do Straży Miejskiej czy Najemników, trzeba stawać na uszach i mieć wgląd w przyszłość. Już mogę przełknąć fakt, że trzeba znaleźć BEZ ŻADNYCH wskazówek 3 grupy zbieraczy ziela rozrzuconych po całej lokacji albo to, że w rozdziale 1 trzeba było zabić BOSSA golemów! Ale gdy już zdobyłem ten cholerny młotek i zaskarbiłem sobie szacunek odpowiedniej ilości Guru żeby dołączyć do straży okazuje się że TRZEBA MIEĆ PONAD 30% W WALCE BRONIĄ DWURĘCZNĄ.... Co proszę? Szkoliłeś się do tej pory w broni jednoręcznej? LOL SORRY MEMORY, TOWARZYSZU.... No wiecie, może jakaś podpowiedź czy coś by się przydała po drodze? A gdzie tam!

Pyrka - 2013-10-24 21:29:24

Na wersji ReBalance 2.1

Pyrka - 2013-10-25 16:02:16

Oczywiście ja nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do poradnika, bo jest on wielce przydatny. Chodzi mi raczej o samego moda, w którym nie podają często żadnych wskazówek o tym gdzie my mamy iść albo jak prowadzić rozwój postaci żeby spełniać określone wymagania. No a do tego jeszcze jak na złość, przy takich wymaganiach wyśrubowanych dla poszczególnych gildii,  nie można sobie pomóc character helperem, bo "twórcy nie lubią oszustów"... (Tia, ale jakoś godmode można bez trudu sobie nadużywać.). Dobrze, że chociaż kody na przedmioty działają, więc mogłem sobie pomóc, po tym jak wyrżnąłem wszystkich bossów dających PN i zrobiłem wszystkie questy jakie się dało, przyzywając Pikę Kręgu Wody, która daje +4% do walki dwuręcznej żeby dobić te brakujące procenty.

ground - 2014-01-12 14:33:35

Gandalfie a właśnie w wersji ReBalance 2.1 co trzeba zrobić żeby dostać srędnią zbroje stażnika bo zrobiłem wszystkie zadania za wyjątkiem planów paladynów (Bug jakiś bo oddałem list Hagenowi, powiedziałem co wiedziałem Orunowi i on chce wiedzieć więcej) i mam IV rozdział mam około 210 siły

Adrien Sterne - 2014-01-12 14:56:40

Tą zbroje powinieneś  mieć  zbroje wcześniej bo chyba pod koniec 2 rozdziału lub na początku trzeciego. A zadanie dalej leci? Nawet jak już jesteś w 4 rozdziale? To jest bug. Ogólnie to całe bractwo jest za bugowane, nie wspominając o reszcie.

ground - 2014-01-12 15:15:39

Ok dzięki za rade w takim razie proszę o kod na zbroje strażników i pozbędę się odpowiedniej liczby złota. A co z przekuwanie czy będę mógł się tego nauczyć jeśli zbroje dostane za pomocą kodów? I kiedy teoretycznie mógł kupić ciężką zbroje

Adrien Sterne - 2014-01-12 15:29:54

1. Spróbuj itar_tpl_[i tutaj coś dalej kombinuj, bo ja nie pamiętam]
2. Jak umiesz przekuwać przepaskę nowicjusza to reszty nauczysz się u Darriona.
3. Tu jest bardzo kiepsko zrobione bo zbroje dostaniesz w 7 rozdziale.

EDIT: Kod na średnią(nie pamiętam jak wyglądała) to itar_tpl_h

ground - 2014-01-12 15:36:47

Ok dzięki. Sprawdzę jak działa i napisze

Ogólnie to kod na tą zbroje to itar_tpl_m ale darrion nie chce mnie uczyć jej przekuwania tylko lekkiej :(

Adrien Sterne - 2014-01-13 06:20:32

@gandalf
Ty który byłeś posłańcem... O co chodzi?
@groumd
Nie wiem co Ci więcej poradzić. Cała gra po stronie bractwa jest zbugowana, moim zdaniem.

Grahtnakk - 2014-01-18 15:35:00

Siemka, jest taka sprawa, że jak jestem świątynnym strażnikiem, to nie mogę kupić u gór na kosha ciężkiej zbroi świątynnej. Jaki błąd popełniłem?

P.S.:Mam 5 rozdział

Adrien Sterne - 2014-01-18 23:37:21

Kupisz ją dopiero w 7 rozdziale.

Mejdej - 2014-01-19 14:51:16

Z tego co pamiętam najpierw musisz znaleźć kowala bractwa za orkową palisadą w górniczej dolinie. Dalej nieset nie grałem po stronie sekciarzy, bo save mi się pokasowały...

Po moim poście pojawił się dopisek, że ma 5 rozdział  :P

Adrien Sterne - 2014-01-19 21:52:03

Jeżeli średnią zbroje już ma, to ciężką kupi w 7 rozdziale.

kamon12 - 2014-01-28 14:08:24

Witam.  Gram na wersji rebalance 2.1. Zostałem strażnikiem świątynnym, w pierwszym rozdziale. Mógłby mi ktoś wskazać, jak zdobyć runę ''głos strażnika'' czy coś takiego, byłbym bardzo wdzięczny. Aha i wybrałem drogę wojownika.

CienBezi - 2014-02-14 17:33:17

Czemu jak zrobilem zadanie z zbieraczami ziela mialem 60 many znalazlem typa dla parveza i zanioslem przesylke do lariusa i oruna robiac misje nie moge zostac straznikiem swiatynny tylko guru?

CienBezi - 2014-02-21 17:14:18

Zeby zdobyc serce kamiennego golema na miksture dla tyona musze sie naczyc pozyskiwac serca i przeszukiwac cala gornicza doline zeby znalesc golema czy moge gdzies kupic bo Lutero nie mial

adanosikk - 2014-03-07 00:23:04

Co trzeba zrobić żeby zagadał do nas Tyon?Gadałem z nim , nauczyłem się 2 mikstur dalej nic , tylko u Namiba jeszcze misji nie skończyłem

Broserker - 2014-03-16 21:08:09

Kto mi powie, kiedy mogę zdobyć pancerz Angara? Bo jestem w piątym rozdziale jeszcze przed wypłynięciem i wciąż nie mogę kupić.

Adrien Sterne - 2014-03-16 21:35:41

Chodzi o ciężki pancerz? Kupisz dopiero w 7 rozdziale. :)
I patrz nieco wyżej(jeszcze na tej samej stronie) napisałem kiedy się zdobywa ten pancerz.

CienBezi - 2014-03-17 16:17:12

Angara pancerza nie mozna zdobyc bo ma taki złoty mozna zdobyc w 7 rozdziale ale zwykly u Gor na Kosha.

Kingston - 2014-03-19 17:25:43

zebralem ziolo od wszytkich grup mam go rowne 200 ide do bala a on do mnie ze nie mam calego ziola i mnie atakuje co mam zrobic?

Kingston - 2014-03-20 07:16:21

grupa niedaleko kregu przy farmie lobarta, przy kregu w mrocznym lesie i  grupa przy jeziorku jak sie idzie do czarnego trolla a jesli chodzi o grupe przy obozie to od niego wzielem i oddzielnie  odalem zeby miec zadanie od guru z resztą grup

Kingston - 2014-03-20 12:36:28

bo ja mam ziolo te ktore sie podnosi z ziemi a to moze trzeba odac skrecone juz

CienBezi - 2014-03-20 14:24:14

nie, zwykle 200 bagiennych ziół nie skręcaj


/Weź do cholery używaj znaków interpunkcyjnych.//Adrien

Jestem za :)

tanatos - 2014-04-08 20:47:02

Mam problem parvez nie chce ze mną rozmawiać -wypaliłem ziele od oruna. Co mam robić -nie chce zaczynać gry od nowa -jeżeli macie jakiś kod na to ziele podajcie

Grovel - 2014-04-26 19:18:11

Ja również mam problem z Parvezem, ale nieco inny niż kolega wyżej. Otóż dałem mu ziele, porozmawiałem z nim i otrzymałem misję, w której mam znaleźć dla niego ucznia. Na tym się kończy. W poradniku pisze, że mam zagadać wpierw do Regisa, ale u niema mam tylko 2 opcje dialogowe (nie związane z misją):
1. "Valentino przesyła pozdrowienia!"
2. Słyszałeś coś ciekawego?
Kombinowałem na wiele sposobów i nadal nic... wczytałem seva sprzed dołączenia do bractwa i spróbowałem jeszcze raz. Potem w inny sposób i jeszcze inny. Nadal nic...
Mam problem również z Tyonem (podobny do tego co miał Adanosikk) - jedynym tematem rozmowy z nim jest nauka o miksturach... No i oczywiście mogę się spytać czy wszystko w porządku - wtedy jak to każdy Ball odpowiada na wszystko jednym słowem: (Wzdycha...) :)
Przeczytałem wszystkie posty w temacie bractwa i znalazłem tylko 1 pytanie podobne do tego oraz 1 bardzo wyczerpującą odpowiedź :) do tego bez jakiegoś potwierdzenia... Jeżeli Returning 2.1 faktycznie jest zbugowane i już w pierwszym rozdziale można zostać Strażnikiem Świątynnym, czy Guru, to dlaczego ja nie mogę? ^^
Byłbym wdzięczny, gdyby znalazł się ktoś, kto odpowiedziałby na 2 powyższe pytania :)

Tony98 - 2014-04-27 12:45:38

gandalf napisał:

Dobra to będę ja :)
No więc kolego... bileś valentina? Jak nie to gadasz z regisem o tych wiesciach co on tam słyszał. I lejesz valentina :)

Tyon to taki typ który ddopiero w 2 rozdziale daje questy. I naprawdę zostaje się guru//SŚ w 1 rozdziale :)

Taka ciekawostka ;d Jak dasz Valentinovi w mordę to zabierz mu wszystko co ma. Klucz przyda się później do krwawych pucharów o ile dobrze pamiętam. Później jak wrócisz do Regisa to on da ci pierścień za danie Valentinowi w mordę. Pójdź do Coragona i zapytaj co nowego. On ci powie, że przyjebał Valentinowi bo nie miał czym zapłacić. Wtedy oddaj mu ten pierścień co dał Regis a dostaniesz trochę doświadczenia.

Derko - 2014-04-29 11:14:08

Panowie, czytam i czytam i w końcu się nie dowiedziałem, średnią zbroję strażnika świątynnego da się zdobyć w 3 rozdziale, czy to bug? Może trzeba zdobyć najpierw oko innosa? gram na wersji Rebalance v2.1.

Grovel - 2014-04-30 17:16:13

Dzięki wielkie za pomoc :) Wszystko jest tak jak powinno być :)
Teraz pozostaje mi tylko zdobyć młotek ^^ A jeśli chodzi o jego zdobywanie, to pomoże mi w tym święty młot z klasztoru magów ognia? Czy lepsza będzie już pika wodnego kręgu? :)

Pietrucha11 - 2014-04-30 18:12:23

jak walczysz dwuręczną to może być pika a jak jedno to u bandytów dextera w drugiej wieży jest fajna broń.Na bossa golema weź dużo zwoji z błyskawicą,gromem i ognistym deszczem i zablokuj go na piramidzie

Grovel - 2014-05-01 03:33:58

Jeszcze raz dzięki :)
Co do bossa, to był pierońsko silny... ale zabrałem ze sobą Laresa i padł równie szybko jak poprzednie golemy ^^
Teraz czas na Jarkendar :D

mrpietero - 2014-05-05 22:02:16

Witam mam problem z dołączeniem do bractwa mianowicie posiadam przepaskę nowicjusza i mam ją na sobie Ball Orun mnie nawet nie zauważa .Jeżeli ktoś zna powód takiego stanu rzeczy to proszę o odp.

gothic knight - 2014-05-10 16:44:07

mam problem co do zadania baal parveza.
rozmawiałem z caragonem i regisem. w nocy pobiłem valentina porozmawiałem z regisem i dałem pierścień caragonowi. użyłem czaru niepamięć. ale nawet nie pojawiła mi się kwestia....
co się stało. gram na wersji v1.0 .
ano jeszcze jedno. mam 7 poziom a ward na ósmym miał 60 siły,zręczności 40 many. jak to zrobił. co JA musze zrobić aby mieć tak wysokie staty?
PS. z góry dzięki.

Wojciech - 2014-05-10 17:06:34

Co do ostatniego - czity ;-;

gothic knight - 2014-05-10 20:34:18

mam problem co do zadania baal parveza.
rozmawiałem z caragonem i regisem. w nocy pobiłem valentina porozmawiałem z regisem i dałem pierścień caragonowi. użyłem czaru niepamięć. ale nawet nie pojawiła mi się kwestia....
co się stało. gram na wersji v1.0 .
więc kumać ward użał cheatów?
myślałem że to ja gram we WSZYSTKIE gry na kodach a tu ward.
lol.
please! mówcie szybko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gothic knight - 2014-05-10 21:51:43

dałem faje parvzowi i dostałem zadani i tak jak pisałem.
,,mam problem co do zadania baal parveza.
rozmawiałem z caragonem i regisem. w nocy pobiłem valentina porozmawiałem z regisem i dałem pierścień caragonowi. użyłem czaru niepamięć. ale nawet nie pojawiła mi się kwestia....
co się stało. gram na wersji v1.0 .''
co robić? chce dać recepture tyonowi więc chce expić aby dołączyć do tego bractwa

wojtekgrzywa - 2014-05-17 16:13:20

jak można zdobyć zwój z zaklęciem trzęsienia ziemi tzn.od kogo można kupić,dostać,zdobyć,znaleść

albo dajcie chociarz kod na niego

kacperxxxd - 2014-07-14 15:03:31

Jaką zalecacie droge ?
-leczenia
-walki

xardars - 2014-08-13 23:46:30

Dlaczego u Baal  Tyon'a nie mam opcji z questem o pozyskanie przepisu ;/ dodam że noszę pancerz nowicjusza bo takowy mogłem kupic oraz wykonalem zadania z zielem i pozyskaniem nowego członka. Jeśli to jakiś bug to pierdziele nie gram u nich bo same bugi jesli nie to prosze o pomoc. a moze nie trzeba wykonac zadan dla wszystkich aby zostac straznikiem?

Geniusz000 - 2014-08-14 08:45:57

U mnie też tak było. Zagadał dopiero jak zostałem strażnikiem świątynnym;d

gandalf - 2014-08-14 09:34:34

Dawno dawno temu to wyjasnialem... no ale coz posty zostaly skasowane :P

xardars - 2014-08-14 13:54:17

Geniusz000 napisał:

U mnie też tak było. Zagadał dopiero jak zostałem strażnikiem świątynnym;d

Wiec nie trzeba robic tego zadania aby zostac straznikiem?

Geniusz000 - 2014-08-14 17:02:11

Nooooo nie. Ja nie wykonałem wszystkich. Nie miałem bodajże dwóch zadań zrobionych z tego co pamiętam. 60 many i z przepisem dla tego baala właśnie.

beziczek - 2014-08-14 23:21:47

mam 3 pytania ;)
1. Gdzie jest dokladnie ten Darrion. . jestem w ich obozie ale go nie ma ;(
2. Gdzie jest dolina cieni ;)
3. Gdzie jest ten mag od jęZyka demonów?

Geniusz000 - 2014-08-15 14:31:25

1. Jak wchodzisz do obozu to idź cały czas prosto aż do tych gór. Przy górach powinny być drabinki. Wchodzisz po nich, później idziesz prosto, idziesz na lewo i zawracasz z powrotem, przechodzisz obok wielkiego kamulca i za nim jest Darrion.
2. Teleport do doliny jest w mieście orków. Jak idziesz do przywódcy to na prawo od strażnika z imieniem jest takie wejście i tam już powininieneś znaleźć.
3. W wieży mgieł. Wejście do niej jest na plaży, za palisadą, tam gdzie jest pełno orków.

beziczek - 2014-08-15 17:09:44

a mógłbyś jakos to precyzyjniej napisać. .bo chcialbym tam sie przejść ogarnąć miejsce ;) dam plusika albo na mapce pokaz  chodzi o doline cieni.

Geniusz000 - 2014-08-15 19:09:07

Co do wieży mgieł; http://scr.hu/2d09/oo14t
Co do Darriona: http://scr.hu/2d09/ofl8e    http://scr.hu/2d09/mi932
A z teleportem to mi się iść nie chciało. Po prostu jak jesteś przy wejściu do siedziby władcy orków to na prawo od tego jest wejście do dolnych kondygnacji miasta i tam jest teleport.

beziczek - 2014-08-15 19:35:50

dzięki. .darriona znalazłem i wieże. .ale właśnie tą dolinę chcę. .bo niewiem wgl gdzie ten władca. .ale cóż żeby ulumulu i poszukam. . a tak to dzięki ;-) a właśnie jak ty miałeś 150 zreki wgl w nią nic nie ladujac  xd?

Geniusz000 - 2014-08-15 19:49:45

Dużo mikstur. Wszystkie znalazłem. Noooo mikstury zręczności szczerze mówiąc nawet się nie nauczyłem robić. Tylko zjadłem goblinie jagody w 7 rozdziale. A znalazłem ich 23. Nie wiesz gdzie przywódca? Idziesz po prostu główną ścieżką cały czas. I potrzebujesz ulumulu.

beziczek - 2014-08-15 20:35:37

znów pytanko jestem w tym miescie orkow gadalem z wodzem. . ale za ujaa nie wiem gdzie ten teleport: ((( 

dobra znalazłem. .jezu 3 rozdział i tam ciężko w ujj  idę expic do GD HAHA do 4 rozdziału
zrb błąd nauczyłem się kolejnego czaru u strażnika i 15 pn w dupe

Pawlak . - 2014-09-17 23:46:36

Chciałbym kurwa zobaczyc jak ktoś pokonuje tego bossa golemów bez kodów bo to jest kurwa nierealne

amigodiamantes - 2014-09-19 22:47:09

boss golemów to  na 5 rozdział paladynem albo na 4 czarodziejem jeśli ma się 150 int

paladyn: w 5 akcie ma się możliwośc 3 lvlu kręgów, jak się znalazło runę przywołanie kamiennego strażnika to przyzywasz 2, oni ci tankuja golema a ty go młotem jakimś rozwalasz. może by wojenny.

czarodziej: jak wyżej tank ale już w 4 rozdziale czary są wystarczająco mocne żeby go rzniszczyc. trzeba tylko uważac żeby nie skasowac swoich strażników

a jeśli chodzi o rozwalenie żeby byc strażnikiem świątynnym - to też zachodzę w głowę jak to zrobic:) bo bryła lodu na niego nie działa, uderzenie wiatru mało co bierze, grom tak samo. myślę że jakimś pomysłem byłoby go zatachac pod czarnego trolla, niech się wytłuką razem:) ale to pomysł słaby. próbował ktoś na tym golemie jak sprawdza się czar wir? bo ten jest pierońsko mocny, kruka prawie na hit a przecież deszcz ognia brał mu tylko 1/3 hp...

ale ktoś tam ciekawie zauważył że laresa można tam zabrac, jest to jakiś pomysł:) ciekawe czy na średnim i trudnym ma wystarczająco mocy z krytycznego żeby coś tam zdziałac. bo że życia ma mało to inna rzecz, pewnie padłby na strzał albo na 2 no ale we 2 to powinno się udac zablokowac ataki golema w sumie

Pawlak . - 2014-09-20 01:13:43

Nie ma bata na niego w 1 rozdziale, przesadzili z tym w chuj, niech sami sobie zagrają i zobaczą .. Banda gamoni ..

Geniusz000 - 2014-09-22 14:25:53

Nie bierz się za grę z wielokrotnie większym poziomem trudności niż normalnie jak nie umiesz w nią grać. Na początku wybierasz najłatwiejszy i Xardas przecież mówi, że to nie gra dla słabych. Poza tym mogłeś poczytać. Możesz go wpierniczyć do magów wody. Albo pójść z Lesterem.

Pawlak . - 2014-09-23 08:04:30

Gra może być trudna no ale bez przesady żeby nie do przejścia .. Aby biegać z golemem po całej mapie żeby ktoś inny go zabił .. Idiotyzm .
A z Laresem nie ma możliwości tam iść bo przed wejściem do podziemia kończy się z nim podróż, poza tym jak go dwa zębacze zabijały to co tu mówić o golemie ..
Ps. I nie mów mi że nie umiem w coś grac, bo chętnie bym zobaczył jak ty sobie radzisz z nim choćby na poziomie łatwym

Geniusz000 - 2014-09-23 17:15:43

Słuchaj:D Ja właśnie Strażnikiem Świątynnym gre przeszedłem. Grałem na normalnym.

Pawlak . - 2014-09-24 00:25:48

Nie chodzi mi o przejście gry, tylko o golema, bo bez marvina go się nie pokona (i nie wciskaj mi tu teraz kitu jakim to jesteś pro gamerem i dałeś rade bez kodu bo nie uwierzę) jedynie dowód, wrzuć filmik to zwrócę honor

Geniusz000 - 2014-09-25 10:46:02

Przeszedłem ale Ci niestety nie pokaże, bo nie nagrywałem. Nawet save'a nie mam z tego. Ale wystarczy popatrzeć na youtube. Wiele osób co nagrywało przeszło to bez kodów. Poza tym, jeżeli moda nie dałoby się przejść bez kodów to chyba nie miał by takiej popularności.

kowalik2594 - 2014-09-30 06:27:54

Zna ktoś może kod na młot dla Gor Na Kosha? Bo już powoli zaczynam dostawać kurwicy od tego pieprzonego golema.

xC4NNABISx - 2014-09-30 14:02:49

kowalik2594 napisał:

Zna ktoś może kod na młot dla Gor Na Kosha? Bo już powoli zaczynam dostawać kurwicy od tego pieprzonego golema.

Zaprowadź go do magów wody i dobij błyskawicą cziterze ...

Pawlak . - 2014-10-01 06:35:30

kowalik2594 napisał:

Zna ktoś może kod na młot dla Gor Na Kosha? Bo już powoli zaczynam dostawać kurwicy od tego pieprzonego golema.

Jak już chcesz używać kodów to zabij go killem i po sprawie

Indo546 - 2014-11-01 09:56:55

Mam problem chce dołączyć do straży świątynnej ale żeby znaleźć cor angara to musze wejść do górniczej doliny ale najpierw musze zrobić zadania dla magów wody a nie mogę się dostaćdo hagena i jeszcze jedno gram na rebalance v2.1

Deathrou - 2014-11-07 18:24:02

Siema, mam problem z zadaniem od Baal Parveza. Otóż nie mam żadnej opcji dialogowej z Regisem dotyczącą Valentino. Gdy pobije Valentino (i to nie w karczmie, bo tam wszyscy się na mnie rzucają od razu tylko o 4 kiedy przechadza się między domem a tawerną) i użyje na nim zwoju zapomnienia nic się dzieje. Nie mam żadnej opcji dotyczącą jego dołączenia do Bractwa. Jak w ogóle zabrać się za to zadanie, skoro Regis nic nie chce mi powiedzieć? Musze to zrobić, bo inaczej nie posunę się dalej w fabule.

BuryBrzytyslaw - 2014-11-08 12:25:38

Nie wiem czy jest tak jak mowie bo początek grałem w marcu,ale czy rozmawiałeś  z Valentino?Z tego co pamiętam trzeba najpierw z nim wszystkie opcje dialogowe,później z Regisem i Coragornem.Pobić go dać pierścien dla Coragorna i na Valentino użyć niepamięci.I zaprowadzić do Parveza.I czy w ogóle dałęś dla niego skręta od Oruna?Bo po tym skręcie powinien ci dać zadanie na przyprowadzenie do niego ucznia.

renje - 2014-12-22 17:35:46

Może mi ktoś napisać dokładne miejsce gdzie znajduje sie Cor Angar?Wiem że było to pytanie i jest w poradniku ale nie dokładnie

Grahtnakk - 2014-12-24 11:16:31

renje napisał:

Może mi ktoś napisać dokładne miejsce gdzie znajduje sie Cor Angar?Wiem że było to pytanie i jest w poradniku ale nie dokładnie

Nie wiem dokładnie, ale jego domek jest połączony z palisadą od wewnątrz, tak więc musisz pochodzić trochę przy palisadzie a na pewno znajdziesz Cor Angara.

renje - 2014-12-25 20:15:54

Może ta porada nie była za wielka ale dzięki, znalazłem go. Mam kolejne pytanie. Jakie misje trzeba zrobić aby zostać strażnikiem świątynnym?

Grahtnakk - 2014-12-25 21:45:28

renje napisał:

Może ta porada nie była za wielka ale dzięki, znalazłem go. Mam kolejne pytanie. Jakie misje trzeba zrobić aby zostać strażnikiem świątynnym?

Musisz wykonać misje dla guru + wykonać misję 'Młot Tarakota'.

renje - 2014-12-31 10:38:04

Jestem strażnikiem świątynnym i jestem w 4 rozdziale i nie moge dostać lepszej zbr i chodzę w tej początkowej. Co mam zrobić?Dodam że zrobiłem sporo misji

avetz - 2015-01-02 17:32:29

spokojnie możesz kupic od tego szefa strażnikow za 12000

renje - 2015-01-02 19:26:04

avetz napisał:

spokojnie możesz kupic od tego szefa strażnikow za 12000

Nie moge bo pisze że jestem mało doświadczony a zrobiłem chyba wszystkie misje
Jestem strażnikiem świątynnym i jestem w 4 rozdziale i nie moge dostać lepszej zbr i chodzę w tej początkowej. Co mam zrobić?Dodam że zrobiłem sporo misji

Prumek - 2015-02-13 02:04:13

Rozpocząłem niedawno grę i staram się o przyjęcie do straży świątynnej. Po zdobyciu młota tarakota okazało się, że potrzebuję 50 siły lub zręczności. I tu pojawia się problem bo mam już 10 poziom, a tylko 26 zręczności, a siłę na razie olewam. Być może wystarczy dodatkowo założyć pierścienie lub amulet?

Większość questów i łatwych mobków już załatwiłem, a bez tej zręczności nie przejdę do kolejnego rozdziału. Mógłbym się posiłkować miksturami, ale wolałbym je zostawić na później.

Dlatego proszę o radę, bo wątpię, że uda mi się nabić 5 kolejnych lvli żeby dobić zręczność do 50. Gram na trudnym poziomie.

RavenHS - 2015-02-13 06:47:43

Baw się z Miksturami i biżuterią (pierścienie,amulety itp.)

Prumek - 2015-02-13 19:39:07

Z tego co czytam, to w pierwszym rozdziale z biżuterii dostępny jest tylko pierścień u Bospera. Trochę za mało...

Kuman - 2015-02-19 13:12:36

Witam, mam pewien problem z Guru Naninbem (czy jakoś tak), chodzi mi o to, że jak używam zwoju Snu na jednym z jego uczniów co palą koło niego fajki wodne to on mnie nie zaczepia a tylko reszta jego nowicjuszy wraz z nim wyciąga broń i krzyczy abym skończył z tymi czarami. Od razu mówię, że jestem już strażnikiem świątynnym (może się to wydawać dziwne bo nie zrobiłem wszystkich zadań Guru ale znalazłem młot Tarroka i ten "gościu" w pomarańczowiej zbroi co szkoli strażników przyjął mnie do straży bo jak mu powiedziałem, że znalazłem ten młot tarroka i że tam innych 3 czy 2 guru mi ufa on powiedział że jestem godzien i wstąpiłem do tych strażników, i teraz zostały mi dwa zadania od dwóch Guru Naninba i tego alchemika) I czy ja robię coś źle z tym zwojem snu czy po prostu już nie mogę wykonać tego zadania skoro jestem strażnikiem ( w co wątpię bo skoro mogę wykonać to zadanie od tego Guru-alchemika to czemu miałbym nie wykonywać od tego Naninba czy jak mu tam...) Z góry dziękuję :)

kubarehmus - 2015-02-22 23:17:50

Witajcie,pasjonaci Gothicka !
Mam pewien problem . Mianowicie :
Mam 4 rozdział i powoli dostaję niemałej kurwicy. Jestem strażnikiem świątynnym i mam już Drogę Wojny oraz Głos Strażnika . Ale za ch*** nie moge dostać lepszej zbroi niż lekki pancerz Strażnika .
Mam około 11 tysi . Podchodzę do Gor na Kosha , a ten mi oczywiście mówi o ubraniu , że mam się przebrać itd. No to się przebieram , pytam o zbroję ... no i chujnia . Czy możecie coś zaradzić , forumowicze ? Z góry dziękuje za odpowiedzi .

renje - 2015-02-23 16:39:15

kolego up mam ten podobny problem tylko mi mówi że mam mało doświadczenia na kolejną zbroje. Nikt nie napisał mi rozwiązania ale ja znam takie 2, albo reinstal i ten sam sejwik a jak nic nie da to po prostu wyczaruj to w konsoli jeśli jesteś fanem KODÓW

lardzik13 - 2015-02-25 21:51:52

Tyon nie zagaduje do mnie, co mam zrobic?

renje - 2015-02-26 10:20:18

Chyba on sie odezwie już jak będziemy nowicjuszem

lardzik13 - 2015-02-26 13:07:49

Juz jestem własnie ;/

renje - 2015-02-26 14:58:56

a coś sie naucz bo on coś z inteligencją ...

paulpolska - 2015-03-23 09:34:55

Nie działa mi zadanie z Baalem Parvezem. Gadam z Regisem i Coragonem i żaden z nich nie ma nawet opcji dialogowej o Valentino więc co mam zrobić ?? Czy wcześniej co innego trzeba zrobić ?

Grzybons - 2015-04-16 15:09:21

Mam wielki problem. Z przepaską bractwa od Lestera poszedłem do bractwa, Orun zagadał, zadanie z Lariusem zrobiłem, ale u Caina mam tylko jedną kwestie, odpowiada mi a potem nic. nie zagaduje, nic się nie dzieje. W czym problem, jak mam dostać zadanie z zielem? Nic więcej w bractwie nie zrobiłem, bo poza zadaniem Oruna nic zrobić nie mogę. Pomocy!

LonelyHero - 2015-04-27 21:07:02

Cześć Zrobiłby mi ktoś poradnik jak dobrze ugrać Strażnikiem Świątynnym?:)

Grzybons - 2015-04-27 23:53:30

LonelyHero Jak u ciebie wyglądała rozmowa z Cainem? I kiedy z nim rozmawiałeś? Bo ja po queście Balla oruna nie mogę nic dalej ruszyć

gOKU - 2015-10-29 22:04:37

Witam powie mi ktoś o co chodzi nie moge zostać strażnikiem świątynnym a guru moge zrobiłem wszystkie zadania dostępne dla bractwa prócz młota tarakota powie ktoś co sie stałó ??

MrCiken - 2015-10-30 12:51:31

gOKU napisał:

Witam powie mi ktoś o co chodzi nie moge zostać strażnikiem świątynnym a guru moge zrobiłem wszystkie zadania dostępne dla bractwa prócz młota tarakota powie ktoś co sie stałó ??

Też miałem ten problem, niestety musisz odzyskać młot tarakota.

RageXT - 2016-04-11 22:02:54

Ktoś wie kiedy dostajemy ciężką szatę guru?????

Pawlak . - 2016-04-12 13:10:38

W 4 rozdziale jeśli nauczysz się 4 kręgu od Baala Oruna

zycho - 2016-07-11 20:23:43

Czy żeby zostac Strażnikiem Świątynnym, musze iść w broń dwuręczną ? Bo gdzieś usłyszałem ze niby trzeba mieć 30% na 2h zeby nim zostac. Chce grać bronią 1h.

Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuje !

Pawlak . - 2016-07-11 23:10:10

Najprostszym rozwiązaniem będzie to samemu sprawdzić, ale wydaje mi się że nie trzeba, bo sam kiedyś grałem SŚ na 1h, tylko nie pamiętam już na którym patchu .

kujon333 - 2016-08-14 13:34:02

Ktoś może miał buga, że nie mogliście przekuć lekkiej zbroi strażnika? Miałem nauczone przekuwanie, miałem materiały (stal, bryłki, samorodki), miałem nawet zbroję lekką (szok!) i nic. Dopiero jak sobie wrzuciłem przekutą na +1 z pomocą konsoli to mogłem ją przekuwać. Do tego jak miałem już tą przyzwaną kodem to tą pierwszą też mogłem przekuć - oczywiście straciłem na nią cenne materiały zanim się zorientowałem :(

marceliono - 2016-08-29 01:17:00

Witam
Wykonałem zadanie dla bala oruna. Mam status członka bractwa ale straznik wejscia do hagena nie pozwala mi wejsc. to oznacza ze musze wpierw wykonac wszystkie misje dla guru ?? (narazie wykonalem 2 na 4)
i tu pojawia sie moj drugi problem, co mam zrobic zeby dostac zadanie z eliksirem od baala tyona ??
(pomijając fakt ze zabiłem dextera a vatras nie mowi mi nic ze nie moge zostac czlonkiem kregu ale rozumiem ze to jest scisle powiązane z odzyskaniem ornamentu od hagena, zgadza sie?? )

kujon333 - 2016-08-29 17:52:18

Musisz zostać strażnikiem albo guru alby Ci Orun pomógł z dostępem do Hagena. Baal Tyon daje zadanie z miksturą też jak zostaniemy guru/SŚ. Do wodnego Kręgu aby dołączyć trzeba zabrać ornamenty, wykonać zadanie zaginieni ludzie (zabić Dextera, przeczytać rozkazy) i chyba też wsadzić Fernando do paki.

paulpolska - 2016-08-29 20:07:50

marceliono napisał:

Witam
Wykonałem zadanie dla bala oruna. Mam status członka bractwa ale straznik wejscia do hagena nie pozwala mi wejsc. to oznacza ze musze wpierw wykonac wszystkie misje dla guru ?? (narazie wykonalem 2 na 4)
i tu pojawia sie moj drugi problem, co mam zrobic zeby dostac zadanie z eliksirem od baala tyona ??
(pomijając fakt ze zabiłem dextera a vatras nie mowi mi nic ze nie moge zostac czlonkiem kregu ale rozumiem ze to jest scisle powiązane z odzyskaniem ornamentu od hagena, zgadza sie?? )

To jest trochę zbugowane. Wystarczy, że wykonasz zadanie jednego Baala i potem jak chcesz zostać SŚ to wystarczy wykonać misję z Młotem Tarakota no tak to działa w 1.3.1 bynajmniej. Niestety nie podziała to chyba jak chcesz zostać Baalem bo wtedy trzeba mieć misję Namiba skończoną (trzeci Baal a misję trzeba po kolei), ale różne wersje gry to różne wersje ukończenia tych zadań.

marceliono - 2016-08-30 22:51:03

kujon333 napisał:

Musisz zostać strażnikiem albo guru alby Ci Orun pomógł z dostępem do Hagena. Baal Tyon daje zadanie z miksturą też jak zostaniemy guru/SŚ. Do wodnego Kręgu aby dołączyć trzeba zabrać ornamenty, wykonać zadanie zaginieni ludzie (zabić Dextera, przeczytać rozkazy) i chyba też wsadzić Fernando do paki.

czyli zostało mi wsadzenie fernando do paki. ornamentu nie moge zlozyc bo ostatni fragment ma hagen a ja nie moge do niego wejsc, wykonalem z godmode na probe znalezenie mlota (oczywiscie nie zapisalem, chce przejsc bez kodow) ale jeszccze musze miec wpierw 50sily zeby wogole mnie przyjeli w poczet straznikow swiattynnych. czyli zeby wogole wyruszyc z khoniris i zostac przyjetym do wodnego kregu musze pokonac 5 golemow i jednego bosa? (+ pare pelzaczy) goddamit, to ktory poziom sie ma przy wyjsciu do jakerdaru ?
cholernie trudna jest droga bractwa w takim razie, autora troche ponioslo. caly czas gra trzyma az tak wysoki poziom ? czy pozniej juz idzie z gorki? 

dzieki za opowiedzi i pozdrawiam

paulpolska napisał:

marceliono napisał:

Witam
Wykonałem zadanie dla bala oruna. Mam status członka bractwa ale straznik wejscia do hagena nie pozwala mi wejsc. to oznacza ze musze wpierw wykonac wszystkie misje dla guru ?? (narazie wykonalem 2 na 4)
i tu pojawia sie moj drugi problem, co mam zrobic zeby dostac zadanie z eliksirem od baala tyona ??
(pomijając fakt ze zabiłem dextera a vatras nie mowi mi nic ze nie moge zostac czlonkiem kregu ale rozumiem ze to jest scisle powiązane z odzyskaniem ornamentu od hagena, zgadza sie?? )

To jest trochę zbugowane. Wystarczy, że wykonasz zadanie jednego Baala i potem jak chcesz zostać SŚ to wystarczy wykonać misję z Młotem Tarakota no tak to działa w 1.3.1 bynajmniej. Niestety nie podziała to chyba jak chcesz zostać Baalem bo wtedy trzeba mieć misję Namiba skończoną (trzeci Baal a misję trzeba po kolei), ale różne wersje gry to różne wersje ukończenia tych zadań.

masz jakiegos knyfa na zdobycie mlota ? mam dopiero 8 poziom wiec nawet nie mam szans z jaszczurem (chyba ze bede uzywal swoich knyfow ale nudne jest walenie jednego jaszczura przez minute do trzech zeby wogole umarl) ?
i ponownie spytam czy gra caly czas ma taki wysoki poziom dla straznika czy idzie potem z gorki ? bo jezeli tak to chyba zaczne od nowa (mimo ze juz 7godzin na ta postac poswiecilem) mam ochote sobie na spokojnie pograc a nie na kazdym doslownie kroku kombinowac i uzywac swoich knyfow doslownie na kazdym kroku.
w ramach scislosci, gram na poziomie latwym, najwyzej zaczne sobie na jeszcze latwiejszym. za stary juz jestem zeby sie tak denerwowac przy grze :D poprostu chce na spokojnie przejsc jeszcze raz gothica z paroma nowymi misjami ;p

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

kujon333 - 2016-08-31 09:12:46

czyli zostało mi wsadzenie fernando do paki. ornamentu nie moge zlozyc bo ostatni fragment ma hagen a ja nie moge do niego wejsc, wykonalem z godmode na probe znalezenie mlota (oczywiscie nie zapisalem, chce przejsc bez kodow) ale jeszccze musze miec wpierw 50sily zeby wogole mnie przyjeli w poczet straznikow swiattynnych. czyli zeby wogole wyruszyc z khoniris i zostac przyjetym do wodnego kregu musze pokonac 5 golemow i jednego bosa? (+ pare pelzaczy) goddamit, to ktory poziom sie ma przy wyjsciu do jakerdaru ?
cholernie trudna jest droga bractwa w takim razie, autora troche ponioslo. caly czas gra trzyma az tak wysoki poziom ? czy pozniej juz idzie z gorki? 

dzieki za opowiedzi i pozdrawiam

Ornament ma chyba Lothar

superkc - 2016-10-03 16:47:24

jak zdobyć głos strażnika

kujon333 - 2016-10-03 20:12:09

Jakoś co rozdział się dostaje kolejne runy strażników.

superkc - 2016-10-04 14:48:35

kujon333 napisał:

Jakoś co rozdział się dostaje kolejne runy strażników.

od kogo? bo jestem strażnikiem bractwa

kujon333 - 2016-10-04 18:12:59

od Gor na Tota czy tam Totha

Pawlak . - 2016-10-05 11:49:31

superkc napisał:

jak zdobyć głos strażnika

Głos Strażnika na patchu 1.3.1 masz od 4 rozdziału

szoldrus - 2016-10-14 10:58:08

Jakie runy posiada Guru?

kujon333 - 2016-10-14 12:17:51

1 krąg - Sen, Włócznia Śniącego
2 krąg - Pięśc Wichru, Telekineza
3 krąg - Strach, Niepamięć
4 krąg - Korzeń, Przyzwanie Bagiennego Golema
5 krąg - Odór śmierci, Kontrola
6 krąg - Wir
Chyba tak to wygląda

Rex Gandi - 2017-09-26 13:49:52

Witam,
Gram pierwszy raz w returna na poziomie trudnym. Mam kosmiczny problem. Nie mogę kupić tej średniej zbroi strażnika świątynnego. Jestem w 3 rozdziale. ktoś ma jakieś pomysły dlaczego tak jest? Dodam tylko że nie zrobiłem misji z Fortuno oraz nie zdobyłem receptury Cor Kaloma,ponieważ ta misja jest niewykonalna z postacią jaka obecnie posiadam. Czy to ma znaczenie?

www.freesamples.pun.pl www.gikc.pun.pl www.zakonrycerzysolamnijski.pun.pl www.powinnoscasg.pun.pl www.shinnobiword.pun.pl