Pawlak . - 2018-06-26 05:36:15

Aby nie robić niepotrzebnego spamu tematami, wszystkie problemy z grą, pytania możecie zadawać tutaj aby pomóc sobie nawzajem.

Qwertpeja22 - 2018-06-26 14:45:51

Mam jedno pytanie jak szybko zwiększyć retoryke

Pawlak . - 2018-06-26 18:40:44

https://ibb.co/gpqdOn

Poza tym jest jeszcze więcej sposobów, nie ma "szybkiego" trzeba wykonywać wiele questów, tipów itp

Qwertpeja22 - 2018-06-26 22:11:41

Co muszę zrobić by Cassia nauczyła mnie akrobatyki?

Pawlak . - 2018-06-27 05:41:01

Musisz mieć 120 zr

Qwertpeja22 - 2018-06-27 16:30:03

Czy jak oddałem rude Snipesowi to będzie pracował w mojej kopalni? I mam jeszcze problem z pytaniami 3 opiekuna bo te odpowiedzi ze zwykłego returninga nie działają

Pawlak . - 2018-06-27 19:38:32

Będzie

1. Kim są twórcy? - Elementy.
2. Kim są Boscy Strażnicy? - Bogowie.
3. Jaka jest ścieżka Preservers? - Równowaga.
4. Co jest nienaturalne w stosunku do nauk Strażników? - Wszystko to razem.
5. Co jest najbardziej cenione przez Strażników? - Wiedza.
6. Kto jest największym zagrożeniem dla tego świata? - Chaos.
7. Kto zainicjował boską konfrontację? - Beliar.
8. Jaki jest prawdziwy powód, aby podążać ścieżką Strażnika? - To jest moja decyzja.

Qwertpeja22 - 2018-06-28 16:29:21

Gdzie jest muriatan i arena orków? I jak zabić te 3 trolle obok słonecznego kręgu

Pawlak . - 2018-06-28 17:14:25

Muriatan jest jak lecisz od wieży Xardasa i masz jaskinie z bandziorami co pomagałeś Cavalornowi, od tej jaskini śmigasz w lewo i tam przy morzu są dwie bestie.
Arena jest w mieście orków poszukaj dobrze.
Trolle muszą być obok siebie.

Qwertpeja22 - 2018-06-28 21:36:55

Dlaczego nie mogę rozmawiać z ur-thrallem na temat świątyni sniacego

Pawlak . - 2018-06-28 22:02:53

Bo musisz pierw przejść kopalnie orków

Qwertpeja22 - 2018-07-05 20:35:30

moze ktos podac krok po kroku jak dostac się na pustynie adanosa

Pawlak . - 2018-07-06 11:46:59

Po walce z Raven w świątyni Adanosa (nie zapomnij odebrać pierścień teleportacji na ołtarzu) iść w tajnym pomieszczeniu z portalem i należy podjąć wszystkie 3 rzeczy: kryształ górski, starożytny tabletu i runa połączeń kamienny strażnik. Czytamy tabliczki, ale nic nie rozumiemy. Następnie idziemy do Saturna, rozmawiamy z nim, nie może nam nic powiedzieć. Grzebiąc wokoło, można znaleźć dziwny cokół na szczycie małej piramidy. To w tym cokole wstawiono kamienny kryształ, aktywując jednocześnie pobliski teleport. Idziemy tam, idziemy dalej i widzimy przed teleportem. Wchodząc do niego, znajdujemy się w małym miejscu, aw nim znajdujemy Ashtara, złotego smoka.

Rozmowa z nim będzie długa i bardzo pouczająca, ale przede wszystkim interesuje nas jedna rzecz - starożytny stół. Pokaż mu, on z kolei jest bardzo zaskoczony, ponieważ tabletka jest napisany w języku bardzo starego, który jest nawet starsza od siebie Ashtar. Mówi nam, jak dostać się do nieznanego obszaru, który kiedyś rozkwitł cywilizacji Architekci. Ale sposób, aby dostać się tam, że nie wie, z wyjątkiem poprosić kogoś z aresztu Starożytnych, ale najpierw musimy obiekt, który może przywołać taką osłonę. Aby to zrobić, zrobi to ten sam stół, ale jest pozbawiony magicznej mocy i musi zostać ponownie naładowany. I znowu 2 pytania: co i gdzie?

Pierwsza odpowiedź jest dość prosta, potrzebujesz obiektu, który już posiada moc architektów, w tym celu zrobi to prawdziwa runa wezwania kamiennego strażnika. Jest opłata na panelu Run, które można znaleźć w bibliotece naukowców. Idziemy tam, ale ostrożnie, biblioteka jest wypełniona ognistymi duchami i są duchami (podatnymi tylko na magiczną i srebrną broń). Szukamy panelu, przenosimy energię z runy na stół. Ashtar powiedział nam już, jak używać tabletu: wymagane jest to w jakimś świętym miejscu, pełnym siły. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to świątynia Adanosa. Teleportujemy się tam za pomocą pierścienia, który został odebrany w tym samym miejscu, wstajemy na środku i czytamy stół. Ogromna starożytna kamienna straż jest aktywowana, która przemówi do nas, po rozmowie zaatakuje nas.

Uciekamy przed nim. Idziemy do Ashtaru, on opowie nam o starożytnej broni przeciwko kamiennym strażnikom. Pojawi się losowo w jednej z 5 świątyń bezpośrednio na ołtarzu. Po znalezieniu Beach Guard, ponownie teleportuj się do świątyni i pokonaj ją.
Z ciała gwardii wybieramy magiczne serce straży, wracamy do Ashtaru, mówi nam, że serce jest kluczem do płaskowyżu. Idziemy do biblioteki Naukowców, znajdujemy magiczną sferę Pradawnych i aktywujemy ją z pomocą serca. Następnie widzimy scenę aktywacji portalu i pojawienia się kamiennych strażników. Portal jest aktywowany i możemy bezpiecznie udać się na płaskowyż.

Uwaga: po aktywacji portalu cały kanion i część Yarkendar zostaną zalane Nieśmiertelnymi. Pokonaj ich na razie CO nie ma sensu!Po znalezieniu Lodowej Korony możesz zabić ich za pomocą Plagi Strażników (dużo doświadczenia). Albo oni sami rozpadają się po minięciu działki Starożytnego Płaskowyżu.

bartekiju - 2018-07-08 14:20:55

Witam wszystkich,
ma kilka problemów i pytań związanych z rozszerzeniem Returing 2.0, liczę na waszą pomoc.
1. Po około 10 sekundach od skoczenia do wody, bezimienny ginie tak jakby z braku tlenu, podczas gdy płynę sobie po powierzchni. Co może być tego powodem?
2. Czy w tym rozszerzeniu nie ma możliwości dostania się do magazynu straży? Na targowisku nie widzę już zwoju snu, a próba dostania się po dachu jest nieskuteczna. Jakieś inne opcje? Śmieszne że Lares standardowo kieruje nas do Zurisa po zwój.
3. W którejś z recenzji returinga słyszałem, że w grze możemy szybko biegać (jak z efektem przyśpieszenia mikstury). Niestety nie jestem w stanie aktywować sprintu żadnym klawiszem, czy ta umiejętność wymaga wyszkolenia?
4. W zadaniu zupa dla Farima mam problem z uzyskaniem czerwonego pieprzu, u Zurisa jest jedynie zwykły pieprz, który nie umożliwia ukończenia zadania.
5. Czy opłaca się kupować pancerz od Alrika? Z jednej strony zapewne niebawem uzyskać opcje zakupu lepszej zbroi, ale póki co gra jest taka trudna, że chciałbym zainwestować w jakiś "sensowny" pancerz, który pozwoli mi wyjść z miasta i wyeliminować choć podstawowych przeciwników.
6. Jeden z kupców z portu poprosił mnie o dostarczenie 10 ostryg, gdzie je mogę znaleźć?
7. Czy na forum znajdę gdzieś opis zadań z które doszły w returing? W dziale poradnik -> Khorinis są jedynie zadania z podstawy + NK

Dodam że mam zainstalowanego Gothica II NK + Gothic Fix 2.6 + Gothic Player Kit 2.6 + Returing 2.0 oraz spolszczenia

Dzięki wielkie za pomoc.

Pawlak . - 2018-07-08 14:45:38

1. Podczas pływania potrzebujesz wytrzymałości, na dalekie dystansy najlepiej jest zdjąć zbroje i broń
2. Z tym to akurat nie wiem, nigdy jakoś tam nie zachodziłem
3. ~
4. U Sagity zobacz, ale Zuris też to powinien mieć
5. Opłaca, później ten pancerz oddajesz bandycie pod wieżą Xardasa (tak ten sam z którym rozmawiałeś na początku gry)
6. Najlepiej to przejść się po plażach i otwierać małże
7. Aktualnie na tym forum nie ma w pełni zrobionych poradników dotyczących Returna 2.0 Ale za jakiś czas się pojawią

bartekiju - 2018-07-08 19:47:15

Dzięki wielkie za pomoc :) w pływaniu rzeczywiście pomogła odpowiednia ilość wytrzymałości. Do Saggity raczej nie dojdę póki nie poprawie statystyk, a póki co okupuje Khorinis. Kolejne pytania:
1. Utknąłem na etapie uzyskania "dostępu" do mistrzów dolnego miasta, wykonałem zadania dla 5 kupców z portu, a mimo to Pablo dalej twierdzi że nie jestem godny. Dla kogo dokładnie należy wykonać misję by w końcu móc porozmawiać z Bosperem/Constantino itp?
2. Kim jest tajemniczy dłużnik Lehmara? Jedynie to zadanie jeszcze ewentualnie przychodzi mi do głowy z tych dających dostęp do mistrzów.

Arnold - 2018-07-08 21:48:19

Siemanko mam pytanie Czy w stosunku Returning 2.0 do Rebalance coś się zmieniło jeśli chodzi o łuk keronowy? Bo zostałem najlepszym myśliwym a łuku nie dostałem :/

Pawlak . - 2018-07-08 22:19:37

bartekiju napisał:

Dzięki wielkie za pomoc :) w pływaniu rzeczywiście pomogła odpowiednia ilość wytrzymałości. Do Saggity raczej nie dojdę póki nie poprawie statystyk, a póki co okupuje Khorinis. Kolejne pytania:
1. Utknąłem na etapie uzyskania "dostępu" do mistrzów dolnego miasta, wykonałem zadania dla 5 kupców z portu, a mimo to Pablo dalej twierdzi że nie jestem godny. Dla kogo dokładnie należy wykonać misję by w końcu móc porozmawiać z Bosperem/Constantino itp?
2. Kim jest tajemniczy dłużnik Lehmara? Jedynie to zadanie jeszcze ewentualnie przychodzi mi do głowy z tych dających dostęp do mistrzów.

1. Zrobiłeś misje dla kartografa ? Eddy ? Carla ? Ogólnie musisz popytać wszystkich w porcie i porobić praktycznie wszystkie tamtejsze misje
2.Bandzior z paczką ziela w magazynowym porcie

@Arnold
Łuk dostajesz jedynie jak lecisz pod zręczność

Qwertpeja22 - 2018-07-16 17:00:25

Gdzie jest smocza zguba w returning 2.0?

Easy - 2018-07-17 23:34:00

Jest jakaś kombinacja klawiszy która włącza/wyłącza akrobatykę?(Robiąc misje dla Piątego opiekuna w pewnym momencie znikła mi ikona akrobatyki i bezi jej nie używa) W umiejętnościach obok Akrobatyka ciągle jest napisane "Uczony".

//Edit
Okej, znalazłem. Jest to pod przyciskiem "T".(W ustawieniach "Sterowanie AST" jest to podpisane jako "Przełączanie Trybu Strzelania")

UmeczekPL - 2018-07-21 21:24:32

Ja mam takie pytanie, Nie jestem pewien czy to jest dobry wątek ale będę pisać.

Jak wy zdobywacie tyle siły na początek? To jest coś związanego z bonusami z jedzenia lub czymś tym podobnym? Czytałem sporo tych poradników ale dużo się o tym nie dowiedziałem. Proszę o pomoc. ;c Jedynie mogę około 100 siły się nauczyć z PN (gram na łatwym, Returning jest zbyt ciężki dla mnie)

UmeczekPL - 2018-07-21 21:28:35

I jaka gildia byłaby najlepsza na start? Bo grałem najemnikiem i zacznę grać od nowa :P Coś tam czytałem ze Strażnik Światynny dobry bo ma ten spell, chyba się nazywa głos strażnika lub coś w ten desen. Proszę PW najlepiej

Qwertpeja22 - 2018-07-27 20:30:44

co zrobic zeby Grimes uciekł z GD bo nie mam z nim opcji dialogowej?

Wiciunio - 2018-09-02 01:28:27

Cześć, jestem tu nowy, zacząłem grać jakiś czas temu w Returninga ( ale tego 2.0), gram nekromantom i mam problem z maną. Naczytałem się ze trzeba jeść jedzenie i pić jakieś zupy gulasze według receptur i bonusów ale mam jeden problem - nie wiem jakim sposobem piec ciasta. Mam wyuczone receptury, staje przed piecem i mam uwagę że nie mam odpowiedniego przedmiotu żeby to zrobić. co mi jest potrzebne i skąd można to wziąć ?

Pawlak . - 2018-09-02 14:44:48

Potrzebujesz łopaty co pieczenia ciast, stoi obok pieca, lecz uważaj aby nikt nie zobaczył jak kradniesz, z tego co pamiętam jakiś handlarz na farmie Onara też powinien ją mieć na składzie.

Vetsik - 2018-10-09 18:32:52

Takie pytanko... mam zadanie o nazwie "Odprowadzenie Norta" i nie wiem gdzie mam znaleźć owego osobnika.. przeszukałem wszystkie świątynie a dalej nie wiem gdzie on się znajduje, zadanie rozpoczyna się w Jarkendarze. Liczę na szybko odpowiedź, bo się ostro denerwuje :/

Pawlak . - 2018-10-10 06:40:50

Jest to nowicjusz Magów Wody, stoi przed piramidą w której aktywujesz teleport do Złotego Smoka Ashtara.

Vetsik - 2018-10-10 18:35:57

Piękne dzięki ;)

Ezry - 2018-10-11 17:10:43

Mógł by ktoś wypisać składniki potrzebne do tworzenia zwojów? Lub chociaż tylko do deszczu ognia. I z kąd mogę zdobyć pióro do pisania zwojów?

Sefail - 2018-10-26 23:30:46

Mam taki problem, otóż gram sobie Magiem Ognia w rozdziale 3. Mam do nauki 3 nowe runy: ognisty golem, mała burza ognista oraz ognista klatka. I tutaj pojawia się mój problem z tego co wiem do wykonania run trzeciego poziomu potrzeba rzadki kamień runiczny który można wykonać z 10 kawałków kamienia runicznego i sztabki ... i tutaj jest koniec. Zakładam że chodzi o sztabkę rudy jednak nie jestem w stanie się nauczyć wytapiania magicznej rudy. Wykonałem questa dla węża odnośnie sakwy z rudą i nie mam z nim żadnej kwestii dialogowej odnośnie nauki wytapiania rudy. Wie ktoś może jak to mogę rozwiązać, szczególnie patrząc na to że w kolejnych rozdziałach będę potrzebował jeszcze więcej tych sztabek.

rzulf - 2018-12-23 21:56:01

Orik nie daje mi tej broni po wykonaniu zadania orkowi porucznicy. Podajcie proszę kod na przywołanie tej broni

tedolf - 2018-12-24 14:56:10

Mam problem w returning 2.0 ... jestem nekro w 3 akcie i chcialem zrobić ulumulu, gadałem z ur szakiem, miał problem z hoshpakiem, przypadkowo mi sie hoszpak nawinął i grzie piach. Urszak miał foszka za to ale dostał z niepamięci i jest cacy ale problem pojawia sie gdy ide do miejsca w którym powinien być Tarrok walony przez szkieletory, a nie ma ani tarroka ani kostków... Czy coś zepsułem? Może ktoś zna kod na przywołanie tarroka bo (freemineorc) nie działa...

zasea - 2018-12-27 09:38:10

Cześć gram w returninga 2.0 [ nekromanta rozdział 3 ] oco chodzi  z tym mora ulu i łapaniem dusz dostałem wpis po uzyciu runy pogromca dusz " i co dalej o co chodzi jak zbierac dusze?

Z góry dzieki za pomoc i prosze o jak najszybszą pomoc . :fuckyeah: :fuckyeah:

Pawlak . - 2018-12-29 04:23:25

No masz umiejętność wyuczoną i nie musisz za kazdym razem nakładać jej na przeciwnika

Adisik7 - 2019-02-19 20:25:03

Witajcie. Moim problemem jest misja w bractwie śniących. Dokładniej misja baall paraveza który chce bym przygarnął nowego nowicjusza. Dałem mu zapalić. Paravezowi. Teraz powinienem porozmawiać z Regizem/Valentino/coragonem. Niestety u żadnych z nich nie ma takich funkcji dialogowych. Jedyna to jeszcze była z misja od kupca luisa? Żebym załatwił list gończy. Nawet wykonując to nie mam dalej żadnych opcji nowych. Jakieś pomysły? Albo sposób na pominięcie tej misji? Kod. Skrypt? Zależy mi na tym ponieważ nie będę mógł się rozwinąć w żadnym kierunku gildijnym.

Erytuk - 2019-03-05 11:22:19

Mam pewien problem. Mianowicie zacząłem robić zadanie od Fajetha. Pech chciał że pare zębaczy wpadło do obozu i zginął. I teraz mam problem z oddaniem zadań. Jest jakiś inny sposób na zaliczenie zadań od niego albo jest sposób żeby go wskrzesić?

Andżej - 2019-03-11 16:41:59

Witam.
Otóż sprawa wygląda następująco:
- zabiłem Kruka, a raczej zmusiłem do ucieczki
- zabrałem pierścień Adanosa z ołtarza oraz 3 itemy na piedestałąch w pomieszczeniu za ołtarzem
- uaktywniłem starożytne zapiski, których nie rozumiałem z czym zwróciłem się do Saturasa
- uaktywniłem ostatni piedestał i przeteleportowałem się do niedostępnej wcześniej lokacji
I tutaj pojawia się problem, złotego smoka tam po prostu nie ma. Jedynym stworzeniem, które tam znalazłem była kamienna pantera, którą zabiłem.
Co poradzić w takiej sytuacji, próbować ratować się którymś z zapisów czy może jest coś co pominąłem.
Nie wiem czy ma to znaczenie ale nie zrobiłem jeszcze żadnego z zadań Opiekunów.

www.stk.pun.pl www.chidorigame.pun.pl www.gamecorner.pun.pl www.bleacher.pun.pl www.tibiacity.pun.pl