TheReturning - Oficjalny poradnik

Porady do modyfikacji TheReturning


#1 2014-03-19 22:15:37

jackozaur

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 5
Punktów :   

Ogólne pytania i problemy

Gothica 2 przeszedłem już z jakieś 6 razy, dlatego gdy usłyszałem o jednej z największych modyfikacji, która została spolszczona, bardzo się ucieszyłem. Szczególnie zaczęła mi kapać ślina z pyska gdy przeczytałem o nowych frakcjach i zupełnie nowym rozdziale, niestety gra jest znacznie cięższa niż podstawowa noc kruka(nawet na łatwym 0_0 ), dlatego po ok.6h gry narodziło się we mnie parę pytań i problemów, na które nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Zachęcam do odpowiedzi i pomocy w mojej, jakże frustrującej przygodzie.

Pytania:
1. Jak ulepszyć zbroję straży miejskiej(pisze że nie mam materiałów, mimo pokaźnej ilości prętów w plecaku)
2. Czy jak ulepszę lekką zbroję to awansuje ona do średniej, czy zyska tylko parę pkt. obrony więcej ?

I w sumie to koniec zwykłych pytań, teraz czas na problemy(w moim wypadku problemy często zawierać będą również pytania, tylko z nieco większą dawką agresji i niezrozumienia)

Problemy:
1. Wytrzymałość....jak...po co...i z czym to się je... po paru ciosach moja postać sama się zabija(no chyba że zacznę żreć chwasty), czy nie ma jakiegoś sposobu aby ją wyłączyć ??, ponieważ to bardzo frustrujące gdy prowadzę heroiczną walkę z bandytą, i gdy jestem już w połowie walki mój bohater ginie z przemęczenia...
2. HP - jak trafnie zauważyłem i przeczytałem w internecie, od teraz, nie otrzymujemy pkt. życia za level...trzeba je wytrenować, niestety przeżycie na wyspie gdzie każdy, nawet sprzedawczyni ryb ma 60cm w bicu jest ciężkie i wymaga stałego treningu siły...
3. Ceny u kupców...no tutaj to trochę się zdziwiłem...ponieważ kupcy oferują mi 10x mniej złota niż faktyczna wartość przedmiotu...co z tym zrobić ?
4. Gdzie expić ??  Każdy NPC jest strasznie twardy, dlatego exp z questów w Khorinis na duży rozrost postaci nie starcza...jakieś metody ?
5. Gdzie nauczyć się otwierania zamków ??? twórcy moda chyba postawili sobie za zadanie uniemożliwienie mi tego, bo nikt nie chce mnie uczyć, nawet Thorben mimo pomocy z Grittą...
6. I ostatnie zagadnienie dla nooba...na którym levelu byliście w stanie pokonać NPC-ta ?
                                                     Za odpowiedzi i brak frustracji na temat mojej osoby, z góry dziękuję

Offline

 

#2 2014-03-20 18:23:03

jackozaur

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

Ok, dzięki za odpowiedzi, jednakże mam jeszcze parę problemów:
1. Gdzie mogę znaleźć lepszą zbroję od lekkiej ?  (przekuwanie nie działa u mnie, zbroja ściągnięta, a dalej pisze że nie mam materiałów---natomiast strój czeladnika mogę ulepszyć nawet jak go noszę)
2. Mówiłeś, abym poszedł do Ramireza, ale w tym modzie niczego mnie nie nauczy, dopóki nie zrobię zadania dla Cassi, które jest chyba niewykonalne bez umiejętności otwierania zamków albo kieszonkostwa(nie pamiętam już)
3. Jakiś sposób na zarobek ? Chciałem władować punkty w hp, ponieważ mam 10 level i 75hp...tylko że jakbym chciał zwiększyć życie o 100, to musiałbym zapłacić jakieś 5000 złota..............

To w sumie wszystko, tylko proszę o pomoc przy tych zamkach, przecież połowa misji w Khorinis polega na okradaniu cudzego dobytku, a w tym modzie jest to nieco ciężkie to wyuczenia.

Offline

 

#3 2014-03-20 18:32:40

Pietrucha11

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 74
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

1. przekucie zbroi kosztuje 2 razy więcej od początkowego (raz przekuwasz 2 stalowe pręty,2x przekuwasz 4 stalowe pręty itd.) więc możesz nie mieć wystarczającej ilości stali,stal musi być gorąca.
2.do zadania Cassi musisz mieć tylko skradanie bo  kufer jest bez zamka
3.Naucz się zbierania trofeów i dołącz do myśliwych jak do nich dołączyć masz w poradniku

Offline

 

#4 2014-03-20 19:06:19

CienBezi

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 63
Punktów :   11 

Re: Ogólne pytania i problemy

Weź pierscien constantina idz do cassi daj jej naucz sie u ramireza zamkow a jaspara skradania idz spac do ploncy idz okradac Górne miasto kielichy talerze miski pierscienie nasiory itd daj Halvorowi

Offline

 

#5 2014-03-20 19:22:53

kujon333

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-21
Posty: 71
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

Ewentualnie możesz pobić Lehmara (jego żonę uśpić), zabrać księgę i rzucić niepamięć i dać księgę Torbenowi

Offline

 

#6 2014-03-20 19:41:48

jackozaur

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

dzięki za rady, Halvarowi nie dam niestety łupów bo wsadziłem go do paki xD
ale nie szkodzi, zdobędę kasę w myśliwych

Offline

 

#7 2014-03-20 23:53:29

jackozaur

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

z gildią zabójców problem jest taki że jestem strażnikiem, wykonałem misje w karczmie(ale nie byłem światkiem zabójstwa, ponieważ zabójca stwierdzał że muszę zginąć jako strażnik), wybiłem całą gildię złodziei, a u Andre nie mam żadnych opcji dialogowych, tak samo jak u tych ziomali z cyrku. W sumie to zauważyłem że magia ognia jest strasznie mocna w tym modzie, i praktycznie wszystko co mnie zabijało na 1 cios da się zabić zwojami od Zurrisa

Offline

 

#8 2014-03-22 09:45:49

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Ogólne pytania i problemy

Skoro tak to z zabójcami już chyba spartaczyłes. Daj sobie z nimi spokój i wbijaj do myśliwych, więcej misji a to znaczy więej dośiadczenia i przede wszystkim pieniędzy.

Offline

 

#9 2014-03-22 10:14:54

jackozaur

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

W sumie to zastanawiam się nad zrobieniem maga ognia, ponieważ bardzo spodobała mi się ta ścieżka w modzie, tylko problem jest taki że nie jestem pewny co do late game jako mag... po prostu jakoś nie potrafię wyobrazić sobie smoka, ginącego od zaklęć ;d

Offline

 

#10 2014-03-22 12:42:49

 Adrien Sterne

TR King

49615911
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 162
Punktów :   14 
Gildia: Paladyni
WWW

Re: Ogólne pytania i problemy

A kto powiedział ze same zaklęcia? Czystego maga cięzko zrobic a co dopiero grać. Zrób hybryde, magiąbedziesz razić na odległosć a bronią w zwarciu.

Offline

 

#11 2014-03-28 19:42:43

Sesiek

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-03-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

Witam.
Otóż mam problem z Haradem. Nie chce mnie nauczyć ulepszania pancerza paladyna (gram jako paladyn) oraz nie chce zlecić zadania "tajemnicza wiedza" polegające na możliwości pobłogosławienia pancerza paladyna. Co mam zrobić? Prosze o pomoc.

Offline

 

#12 2014-04-02 21:02:35

mrpietero

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

Witam
Mam dość dziwny problem.
Nie moge wejść do górniczej doliny w 2 rozdziale.
Kołowrotek nie działa , Hagen nie ma nic do powiedzenia a strażnicy przy bramie milczo.
Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu porosze o odpowiedż.

Offline

 

#13 2014-04-02 21:08:44

 Wojciech

Mod-Team

Call me!
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2014-03-23
Posty: 313
Punktów :   25 
WWW

Re: Ogólne pytania i problemy

A byłeś w Jarkendarze?


http://i58.tinypic.com/oarztf.jpg

Offline

 

#14 2014-04-03 15:11:12

mrpietero

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

Właśnie wykonuje zadanie w nim.

Offline

 

#15 2014-04-03 15:24:19

Pietrucha11

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 74
Punktów :   

Re: Ogólne pytania i problemy

musisz wykonać fabułę NK by przejść do GD

Offline

 

#16 2014-04-03 15:28:35

CienBezi

Myśliwy

Zarejestrowany: 2014-02-12
Posty: 63
Punktów :   11 

Re: Ogólne pytania i problemy

jak masz mozesz spotakc sie z Hagenem to mowi Ci ze magowie znalezli portal i musisz zabic kruka idziesz spowrotem do Hagena i daje klucz/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonthegame.pun.pl www.polacypisces.pun.pl www.cs-frag.pun.pl www.fpus.pun.pl www.filmy3gp.pun.pl