TheReturning - Oficjalny poradnik

Porady do modyfikacji TheReturning


#1 2016-02-24 16:24:50

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Moja postać

Cześć
Postanowiłem, niedawno, żeby zagrać w Gothica 2, a jako, że mnie zaciekawił ten mod to w niego gram. Mam parę pytań dotyczących gry i rozwoju postaci (myślę, że źle prowadzę postać)
Gram na Rebalance 2.1 z patchem 1.3.1, na normalnym z wyłączonymi pułapkami i nieograniczonym snem
Moja sytuacja w fabule:
1 rozdział, dołączyłem już do wszystkich gildii pobocznych, magowie wody połączyli ornamenty, teraz ja mam ten klucz do portalu. Dołączyłem do Sekty, idę na Strażnika Świątynnego, mam ciężką zbroję nowicjusza
Moja postać:

Spoiler:

http://screenshooterusnortheu.blob.core.windows.net/engine4files/hfnupngtqkfzwmplbwdgnmgiitexqlaqhkjgrlfissferdgwgoildhgobpddnplfazilghsjrzpkgjctkstjflosggsbzzhtjtxk

Wliczone to bonusy z pierścieni (13 do siły, 10 do many, 30 do hp)
Trofea: ściąganie skór zwykłych i z gadów, usuwanie pazurów, wycinanie serc
Kowalstwo: kucie broni
Tak więc teraz pytania:
1) W co teraz lecieć? Myślałem o manie (trzeba mieć 60 many by zgodził się Ball Namib) chociaż myślę, że da rade znaleźć biżuterię na manę. Wypadałoby nauczyć się jeszcze kradzież kieszonkowej, ale jak widzicie mam bardzo mało hp więc i to wypadałoby poprawić (chociaż dużo kosztuje)
2) Czy po zostaniu Strażnikiem Świątynnym można jeszcze wykonać zadanie Młot Terakota?
3) Czy rozdział 2 będę mógł zacząć dopiero po zostaniu SŚ? Jak pisałem wcześniej mam ten klucz do portalu by zacząć Jarkendar, jestem w Wodnym Kręgu, dostałem zadanie od Vatrasa by uwolnić zaginionych ludzi, ale mówił, że mam najpierw powiedzieć Hagenowi o smokach. Do Hagena nie mogę się dostać. Zadania z bronią nie wykonałem jeszcze, bo Fernando daje nam misje chyba w Rozdziale 2, dodatkowo jeszcze nie zrobiłem zadania Gallahada, a nie chciałbym go popsuć.
4) Czy jak nauczę się przekłuwać przepaski nowicjusza będę mógł przekuwać od razu ciężką zbroję nowicjusza? Jeśli nie to lepiej w takim wypadku nauczyć się przekuwania zbroi wodnego kręgu (nauka przekuwania ciężkiej zbroi nowicjusza będzie kosztować więcej pn)
5) W jakie mikstury warto zainwestować pn? Miło by było napisać kto uczy danej mikstury i od którego rozdziału (wiem, że mikstur na hp jest parę, a chciałbym nauczyć się te najbardziej opłacalne pn są na wagę złota)
6) Na coś zwracać szczególnego uwagę, jakaś fajna broń ukryta w Khorinis?
Dzięki za wszelką pomoc

Offline

 

#2 2016-02-24 20:43:48

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

1. O ile pamiętam to mana i zgoda Namiba jest potrzebna, ale jak chcesz iść na Guru, nie na straznika
2. Aby zostać strażnikiem to MUSISZ wykonać to zadanie, inaczej nie zostaniesz
3 Zrób najpierw zadanie od Gallaharda to jest najważniejsze, potem z bronią dla bandytów . Rozdział drugi zaczyna się po dostarczeniu wiadomości Lordowi Hagenowi
4. Przepaska to przepaska, przekuwasz tylko nią . Najlepiej nauczyć się własnie zbr wodnego kręgi . Ciężką zbr nowicjusza nauczy Cie przekuwać Darron w górniczej dolinie
5. Na stałe zwiększeniu hp u Constantina (to dopiero jak się nauczysz 3 poprzednich) i na siłę w późniejszym etapie jak już bd miał 20/25pn za 5 siły
6. Ogólnie to na wszystko . Chodź i zbieraj co się da ^^ Unikalne bronie sprzedawaj typkowi w górnym mieście .

Widzę że 1 raz grasz to jak byś czegoś nie wiedział to pytaj śmiało ;d

Offline

 

#3 2016-02-25 14:48:40

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Moja postać

Ok mam jeszcze trzy pytania:
1) W którym rozdziale można nauczyć się mikstury wytrzymałości z jagód trolla? Obecnie mam u Sagitty możliwość nauki mikstury wytrzymałości, ale ta mikstura przywraca ją, a nie dodaje +3
2) Jak można zagadać do Baala Tyona (misja Magiczny eliksir). Wykonałem cześć zadań dla Baalów (zostało mi zdobycie 60 many, młot terakota i zadanie od Baala Tyona by zostać SŚ
3) Kiedy Nix zleci zadanie związane z uratowaniem swojego wilka? Cały czas mówi, że obóz jest bezpieczny, a tego wilka nie ma obok niego nawet

Offline

 

#4 2016-02-26 15:53:19

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

1. Musisz się najpierw nauczyć wytwarzać tej mikstury na przywracanie .
2.Wgl nie chce z Tb porozmawiać ?
3. A był na początku gdy 1 raz przyszedłeś do obozu myśliwych ? To zadanie musisz zrobić jak najszybciej, bo po pewnym czasie wilk zdycha

Ostatnio edytowany przez SheerGhar (2016-02-26 15:53:44)

Offline

 

#5 2016-02-26 17:13:57

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Moja postać

Co do Tyona to już wiem - dopiero po zostaniu SŚ się do nas odezwie.
Był na początku, zanim wstąpiłem do obozu. Po wstąpieniu do obozu najprawdopodobniej nie miałem kwestii dialogowej z Fixem dotyczącej tego zadania (nie mam żadnych wpisów w dzienniku). Nie kojarzę, abym miał możliwość wzięcia tego zadania (sprawdzałem na tube jak się zaczyna to zadanie). Myślałem, że się samo pojawi, ale Kieł zniknął.
Być może było tak, że został zabity przez jakiegoś potwora (parę razy zdarzyło mi się podciągać wrogów do obozu). Wkrótce rozpocznę 2 rozdział - może się pojawi wraz z nim. Bo nie sądzę by był jakiś kod na niego

Offline

 

#6 2016-02-26 17:42:18

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

A u kogo zostałeś czeladnikiem ? Bo jak u kogoś innego niż Bosper, to żeby ruszyć zadania w obozie myśliwych musisz przynieść Falkowi skore czarnego trolla

Offline

 

#7 2016-02-26 18:08:50

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Moja postać

U Harada. Ale już dawno przyniosłem skórę czarnego trolla. Już mam 12 zadań zrobionych u myśliwych. Najpierw nie miałem możliwości rozpoczęcia zadania u Fixa, pomimo bycia myśliwym (pewnie jakiś skrypt się nie załadował). A od jakiegoś czasu tego psa nie ma w obozie.
Inny problem jeszcze znalazłem. U Halvora raz sprzedałem wszystkie złota i srebra i od tego momentu Halvor skupuje tak jak w zwykłym gothicu (same srebra)
Mam szkatułkę z klejnotami, złotą szkatułkę i nie chce ich skupić. W gildii zabójców zabiłem Lehmara, ale Canthara już nie ruszałem więc powinien skupować wszystko.

Offline

 

#8 2016-02-26 20:22:23

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

Większość zadań u myśliwych rozpoczyna się w 2 rozdziale .
Halvor o ile wiem skupuje szkatułki ale otwarte złota, srebrnych szkat wgl nie bierze

Offline

 

#9 2016-02-27 22:44:55

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Moja postać

A do jakiego poziomu wydawać punkty nauki na siłę i broń dwuręczną?
Na siłę myślę do poziomu 120 na broń dwuręczną po 60% - tak mi się wydaje
I czy wydawać pn na manę? Już runa Droga Wojny kosztuje 20 many, aż się boję ile Głos Strażnika. Czy manę tylko z bonusów?

Offline

 

#10 2016-02-28 00:02:00

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

Siłę możesz do 20/25 pn za 5 siły
Mane tylko z bonusów, zbieraj ciemne grzyby kup receptę od Constantina i rób mikstury, to w zupełności wystarczy

Offline

 

#11 2016-02-28 00:26:16

Micha

Włóczęga

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 13
Punktów :   

Re: Moja postać

Ok, wybacz, że mam tak dużo pytań
Da się jakoś obejść Talamona bez używania zwoju przemiany w chrząszcza? Robię drugie zadanie dla opiekunów, próbowałem przebiec na zębatym zielu, wyciągając broń (Bezi od razu ją chowa), próbowałem też krokami na bok, ale się nie udało. Ten zwój sporo kosztuje biorąc pod uwagę inne wydatki (przepis na eliksir wytrzymałości 2k, jeden eliksir życia 2k inny 3k)

Offline

 

#12 2016-02-28 01:54:26

 Pawlak .

Wyrwę wam języki i wytrę se nimi dupe

10226869
Skąd: BWA
Zarejestrowany: 2014-01-03
Posty: 342
Punktów :   21 
Gildia: Nekromanta
Ulubiona Broń: Wrzask Berserkera

Re: Moja postać

Podejdź do niego 3 razy, aż zacznie Cie atakować i wtedy na sprincie omiń go weź księgę (leży na stole alchemicznym) i ucieknij ;d Musisz tylko po prostu omijać jego ogniste burze ;d

Offline

 

#13 2016-03-03 21:17:44

amigodiamantes

Wojownik

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 177
Punktów :   14 

Re: Moja postać

micha: zębate ziele + walnij go jakimś fireballem. To lepsza opcja bo najprawdopodobniej jego burzą ani raz nie dostaniesz jeżeli podjarasz go tylko raz

Co do siły i 20 PN na 5 siły... dla mnie to przegięcie. Max 89 siły na czysto, resztę już boostować. Chyba że BARDZO Ci zależy na zbroi haradrima wymagającj 450 str (od 89 siły na botach dobiłem do 420). Osobiście wolałbym te pkt od 89 do twoich 120 wykorzystać na początkową manę (to przynajmniej z 90 pkt, za tyle many od zera do 70 nabijesz na lajcie) bo jednak możliwość większej ilości rzucenia głosu strażnika od prawie początku rozgrywki to chyba lepsza sprawa niż zbroja którą możesz ubrać dopiero pod koniec gry... i oprócz wizualnej frajdy niewiele już w tej rozgrywce zmienia:)

Ostatnio edytowany przez amigodiamantes (2016-03-03 21:29:46)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.simr201019.pun.pl www.nidapinczow.pun.pl www.majowie.pun.pl www.rayman.pun.pl www.wszif.pun.pl